Allokeringsstruktur

Tokenomics

EnergieMIND (ENM)-tilbud og allokeringskategorier. Endelige allokeringsprosentandeler venter på offisiell publisering.

Risikomelding: ENM er ikke en investeringsanbefaling, finansielt produkt, verdipapirtilbud eller instrument med garantert avkastning. Tokenomics-informasjon utgjør ikke et løfte om verdi, avkastning eller verdistigning.
ParameterVerdiStatus
Totalt tilbud50 000 000 000 ENM Bekreftet

Allokeringskategorier.

30% + 20% + 15% + 10% + 8% + 7% + 5% + 5% = 100%.

KategoriBeskrivelseAllokering
ENM Forhåndssalg Early Investor 8% + Økosystemtilgang 5% + Private Sale 7% + Public Presale 10%. 30%
Utility-allokering Tokens reservert for økosystemets utility-funksjoner, operativ deltakelse og tjenestekoordinering i EnergieMIND-nettverket. 20%
Økosystemreserve Reserve for langsiktig økosystemutvikling, partnerskap og strategiske koordineringsaktiviteter. 15%
Treasury Operativ treasury for økosystemvedlikehold, utvikling og infrastrukturstøtte. 10%
Likviditet Allokering for markedsliquiditetsforsyning når aktuelt og offisielt kunngjort. 8%
Grunnlegger / Team-lås Team- og grunnleggerallokeringer med låsskjemaer og vesting-vilkår som skal publiseres. 7%
Community / Partnerprogrammer Allokeringer for community-initiativer, partneronboarding og pilotdeltakelsesprogrammer. 5%
Migreringsreserve Reserve for fremtidig EnteleKRON mainnet-migreringstilpasning og cross-chain utility-overgang. 5%

Vesting

Common TGE / distribution activation clock. Vesting controls token release timing only and does not guarantee price, liquidity, listing, utility or return.

KategoriTGEVesting
Early Investor10% TGE90% / 18m
Økosystemtilgang15% TGE85% / 12m
Private Sale15% TGE85% / 12m
Public Presale20% TGE10% × 8

Allocation vesting standard

ENM follows the ENK-aligned long-term release standard for ecosystem, treasury, team, liquidity, community and migration allocations.

AllocationTGECliffVestingRelease model
Utility Allocation0%0m48mcontrolled linear ecosystem utility release
Ecosystem Reserve0%0m48mcontrolled ecosystem development and strategic partnership release
Treasury0%0m60mcontrolled treasury release over 48–60 months; CoinGecko standard uses 60 months
Liquidity0%0m24mno fixed TGE tranche; released only as required under approved liquidity arrangements
Founder / Team Lock0%18m48m18-month cliff followed by 48-month linear vesting
Community / Partner Programs0%0m36mcontrolled monthly or milestone-based release over 36 months
Migration Reserve0%0m60mreserved for future EnteleKRON migration; no automatic TGE release; controlled over up to 60 months or migration milestones

Canonical ENM allocation approved 6 October 2026. Presale 30%, Utility 20%, Ecosystem Reserve 15%, Treasury 10%, Liquidity 8%, Founder / Team Lock 7%, Community / Partner Programs 5%, Migration Reserve 5%. Total: 100%.

Risikomelding: Kryptoaktiva er høyrisiko og kan miste verdi. Regulatoriske, tekniske, likviditets-, marknads- og operative risikoer gjelder. Les fullstendig risikomelding →