Struktura alokacji

Tokenomia

Podaż tokena ENM i kategorie alokacji. Ostateczne procenty alokacji oczekują na oficjalną publikację.

Informacja o ryzyku: ENM nie jest rekomendacją inwestycyjną, produktem finansowym, ofertą papierów wartościowych ani instrumentem gwarantowanego zwrotu. Informacje o tokenomii nie stanowią obietnicy wartości, zwrotu ani aprecjacji.
ParametrWartośćStatus
Całkowita podaż50,000,000,000 ENM Potwierdzone

Kategorie alokacji.

30% + 20% + 15% + 10% + 8% + 7% + 5% + 5% = 100%.

KategoriaOpisAlokacja
Przedsprzedaż ENM Early Investor 8% + Dostęp do ekosystemu 5% + Private Sale 7% + Public Presale 10%. 30%
Alokacja użytkowa Tokeny zarezerwowane na funkcje użytkowe ekosystemu, udział operacyjny i koordynację usług w sieci EnergieMIND. 20%
Rezerwa ekosystemu Rezerwa na długoterminowy rozwój ekosystemu, partnerstwa i strategiczne działania koordynacyjne. 15%
Skarbiec Operacyjny skarbiec na utrzymanie ekosystemu, rozwój i wsparcie infrastruktury. 10%
Płynność Alokacja na zapewnienie płynności rynkowej, gdy ma to zastosowanie i zostanie oficjalnie ogłoszone. 8%
Blokada założyciela / zespołu Alokacje zespołu i założycieli podlegają harmonogramom blokad i warunkom vestingu do opublikowania. 7%
Programy społeczności / partnerskie Alokacje na inicjatywy społeczności, onboarding partnerów i programy udziału w pilotażach. 5%
Rezerwa migracyjna Rezerwa na przyszłe dostosowanie migracji do mainnetu EnteleKRON i przejście użytkowości międzyłańcuchowej. 5%

Vesting

Common TGE / distribution activation clock. Vesting controls token release timing only and does not guarantee price, liquidity, listing, utility or return.

KategoriaTGEVesting
Early Investor10% TGE90% / 18m
Dostęp do ekosystemu15% TGE85% / 12m
Private Sale15% TGE85% / 12m
Public Presale20% TGE10% × 8

Allocation vesting standard

ENM follows the ENK-aligned long-term release standard for ecosystem, treasury, team, liquidity, community and migration allocations.

AllocationTGECliffVestingRelease model
Utility Allocation0%0m48mcontrolled linear ecosystem utility release
Ecosystem Reserve0%0m48mcontrolled ecosystem development and strategic partnership release
Treasury0%0m60mcontrolled treasury release over 48–60 months; CoinGecko standard uses 60 months
Liquidity0%0m24mno fixed TGE tranche; released only as required under approved liquidity arrangements
Founder / Team Lock0%18m48m18-month cliff followed by 48-month linear vesting
Community / Partner Programs0%0m36mcontrolled monthly or milestone-based release over 36 months
Migration Reserve0%0m60mreserved for future EnteleKRON migration; no automatic TGE release; controlled over up to 60 months or migration milestones

Canonical ENM allocation approved 6 October 2026. Presale 30%, Utility 20%, Ecosystem Reserve 15%, Treasury 10%, Liquidity 8%, Founder / Team Lock 7%, Community / Partner Programs 5%, Migration Reserve 5%. Total: 100%.

Informacja o ryzyku: Aktywa kryptowalutowe są wysokiego ryzyka i mogą stracić na wartości. Obowiązują ryzyka regulacyjne, techniczne, płynności, rynkowe i operacyjne. Przeczytaj pełną informację o ryzyku →