Tahsis Yapısı

Tokenomik

EnergieMIND (ENM) arzı ve tahsis kategorileri. Kesin tahsis yüzdeleri resmi yayın beklemektedir.

Risk Bildirimi: ENM bir yatırım tavsiyesi, finansal ürün, menkul kıymet teklifi veya garantili getiri aracı değildir. Tokenomik bilgileri değer, getiri veya değer artışı vaadi oluşturmaz.
ParametreDeğerDurum
Toplam Arz50.000.000.000 ENM Onaylandı

Tahsis kategorileri.

30% + 20% + 15% + 10% + 8% + 7% + 5% + 5% = 100%.

KategoriAçıklamaTahsis
ENM Ön Satış Early Investor 8% + Ekosistem Erişimi 5% + Private Sale 7% + Public Presale 10%. 30%
Yardımcı Tahsis EnergieMIND ağı içinde ekosistem yardımcı işlevleri, operasyonel katılım ve hizmet koordinasyonu için ayrılan tokenler. 20%
Ekosistem Rezervi Uzun vadeli ekosistem geliştirme, ortaklıklar ve stratejik koordinasyon faaliyetleri için rezerv. 15%
Hazine Ekosistem bakımı, geliştirme ve altyapı desteği için operasyonel hazine. 10%
Likidite Uygulanabilir olduğunda ve resmi olarak duyurulduğunda piyasa likiditesi sağlama tahsisi. 8%
Kurucu / Ekip Kilidi Yayınlanacak kilit programları ve hak ediş koşullarına tabi ekip ve kurucu tahsisleri. 7%
Topluluk / Ortak Programları Topluluk girişimleri, ortak entegrasyonu ve pilot katılım programları için tahsisler. 5%
Geçiş Rezervi Gelecekteki EnteleKRON mainnet geçiş uyumu ve zincirler arası yardımcı geçişi için rezerv. 5%

Hak Ediş

Common TGE / distribution activation clock. Vesting controls token release timing only and does not guarantee price, liquidity, listing, utility or return.

KategoriTGEHak Ediş
Early Investor10% TGE90% / 18m
Ekosistem Erişimi15% TGE85% / 12m
Private Sale15% TGE85% / 12m
Public Presale20% TGE10% × 8

Allocation vesting standard

ENM follows the ENK-aligned long-term release standard for ecosystem, treasury, team, liquidity, community and migration allocations.

AllocationTGECliffVestingRelease model
Utility Allocation0%0m48mcontrolled linear ecosystem utility release
Ecosystem Reserve0%0m48mcontrolled ecosystem development and strategic partnership release
Treasury0%0m60mcontrolled treasury release over 48–60 months; CoinGecko standard uses 60 months
Liquidity0%0m24mno fixed TGE tranche; released only as required under approved liquidity arrangements
Founder / Team Lock0%18m48m18-month cliff followed by 48-month linear vesting
Community / Partner Programs0%0m36mcontrolled monthly or milestone-based release over 36 months
Migration Reserve0%0m60mreserved for future EnteleKRON migration; no automatic TGE release; controlled over up to 60 months or migration milestones

Canonical ENM allocation approved 6 October 2026. Presale 30%, Utility 20%, Ecosystem Reserve 15%, Treasury 10%, Liquidity 8%, Founder / Team Lock 7%, Community / Partner Programs 5%, Migration Reserve 5%. Total: 100%.

Risk Bildirimi: Kripto varlıklar yüksek risklidir ve değer kaybedebilir. Düzenleyici, teknik, likidite, piyasa ve operasyonel riskler geçerlidir. Tam risk bildirimini oku →